„Koniec sezonu piłki ręcznej”

0
7

Okres jesienno-zimowy to tradycyjnie dominacja gier zespołowych w szczególności piłki ręcznej, siatkówki i halowej piłki nożnej. PUKS „JEDYNKA” Łosice to Klub, którego jednym z podstawowych zadań jest upowszechnianie piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Efektem tego jest organizacja towarzyskich turniejów piłki ręcznej. Ostatnim akcentem ciekawego sezonu był rozegrany 26 kwietnia 2016 r. na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach Towarzyski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Starosty Łosickiego.

Na organizowany przez Klub PUKS „JEDYNKA” Łosice przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Łosicach, nauczycieli ZS nr 1 w Łosicach oraz P. Artura Chmielnickiego turniej stawiły się cztery zespoły, gospodarz – Gimnazjum nr 1 w Łosicach/PUKS ”JEDYNKA Łosice, Gimnazjum nr 2 w Łosicach oba z Miasta i Gminy Łosice oraz z zaprzyjaźnionych okolicznych gmin: Gimnazjum w Huszlewie i Gimnazjum w Przesmykach.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00, po sześciu zaciętych i bardzo ciekawych meczach zakończyły się zwycięstwem gospodarzy. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” 2×15 minut każdy mecz.

Wyniki spotkań:

  1. PUKS „JEDYNKA” Łosice – Gimnazjum nr 2 w Łosicach 15 : 4

  2. Gimnazjum w Przesmykach – Gimnazjum w Huszlewie 9 : 5

  3. Gimnazjum nr 2 w Łosicach – Gimnazjum w Huszlewie 5 : 5

  4. PUKS „JEDYNKA” Łosice – Gimnazjum w Przesmykach 9 : 4

  5. Gimnazjum w Przesmykach – Gimnazjum nr 2 w Łosicach 12 : 5

  6. PUKS „JEDYNKA” Łosice – Gimnazjum w Huszlewie 10 : 5

Klasyfikacja Końcowa

I miejsce – PUKS „JEDYNKA” Łosice 6pkt. 34-13 (+20)

II miejsce – Gimnazjum w Przesmykach 4pkt. 25-19 (+6)

III miejsce – Gimnazjum w Huszlewie 1 pkt. 9-24 (-15)

IV miejsce – Gimnazjum nr 2 w Łosicach 1 pkt. 14-32 (-18)

Zdjecie17Zarząd Klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice serdecznie dziękuje zawodnikom i opiekunom poszczególnych zespołów, Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Łosicach, sędziom oraz Starostwu Powiatowemu w Łosicach za pomoc w organizacji i wsparcie finansowe turnieju.

Dziękujemy instytucjom i osobom prywatnym wspierającym działalność Klubu: rodzicom, działaczom, Urzędowi Miasta i Gminy Łosice, firmom: ROLPOL Jerzy Tarasiuk, P.T.H IMPORT-EKSPORT Przemysław Stefaniuk, RAD-MED Przychodnia Lekarzy Rodzinnych. Dziękujemy za zainteresowanie i bezinteresowne wsparcie młodych i zdolnych sportowców, dzięki któremu mogą spełniać własne marzenia i promować nasze miasto w najbliższej okolicy oraz całym kraju.

Zdjecie13Jednocześnie informujemy, iż za dwa tygodnie rozpoczyna się kolejny sezon startów na stadionach całego kraju zdolnych łosickich lekkoatletów. Pierwszy start zaplanowany jest w Puławach 7 maja, lecz w ograniczonym składzie, ponieważ 6 osób w tym czasie będzie przebywało w Kielcach na zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej (Patrycja Szewczuk, Wiktoria Łukasiewicz) oraz Kadry Wojewódzkiej Młodzików (Karolina Kamińska, Kinga Sajna, Natalia Kluj oraz Gabriela Obzejta – Gimnazjum nr 2 w Łosicach). Kolejne starty odbędą się w Kornicy (11.05 mistrzostwa powiatu) Białej Podlaskiej (14.05) Siedlcach (20.05 oraz 23.05 mistrzostwa rejonu), Rzeszowie (21.05 liga juniorów).

Klub planuje również organizację Szkolnej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, której początek przewidziany jest na październik 2016r. Zachęcamy wszystkie szkoły gimnazjalne z terenu powiatu – i nie tylko – do zgłaszania, natomiast sponsorów do wsparcia zakupu pamiątkowych pucharów, nagród indywidualnych oraz piłek.

Zarząd Klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice

Zdjecie3