Oszustwa i kradzieże

0
3

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Oszustwo
W dniu 1 lutego 2016 roku do łosickiej komendy zgłosił się 37 letni mieszkaniec gminy Platerów, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Pokrzywdzony w styczniu b.r. za pośrednictwem jednego z portali internetowych zawarł umowę kupna przyczepy rolniczej. Na poczet transakcji wpłacił zaliczkę w kwocie 100 złotych a następnie udał się na w okolice Łodzi po jej odbiór. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzony został wprowadzony w błąd, a kontakt ze sprzedającym jest niemożliwy. Postępowanie w sprawie prowadzi KPP Łosice.

Kradzież drzewa
W dniu 1 lutego 2016 roku w KPP Łosice mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski złożył zawiadomienie o kradzieży drzewa. Do zdarzenia doszło 29 listopada w kompleksie leśnym położonym koło wsi Kisielew. Podejrzewany, 42 letni mieszkaniec gminy Platerów dokonał wyrębu i kradzieży kilku sztuk drzew sosnowych o wartości 500 złotych na szkodę zgłaszającego.

Nietrzeźwy kierujący
W dniu 5 lutego 2016 roku w Łosicach na ulicy Siedleckiej partol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen. Kierujący pojazdem znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,46 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Włamanie do domku letniskowego
W okresie od września 2015 roku do 5 lutego b.r. w miejscowości Kózki nieznany sprawca po wyrwaniu skobla zabezpieczającego okno dostał się do środka domku letniskowego a następnie dokonał kradzieży bojlera, podgrzewacza wody oraz kinkietów oświetleniowych o łącznej wartości 450 złotych na szkodę 66 letniej mieszkanki Siedlec.

Uszkodzenie samochodu
W dniu 5 lutego 2016 roku w Łosicach na ulicy Majora Zenona nieznany sprawca wybił tylną szybę w samochodzie marki Mercedes powodując straty w wysokości 250 złotych. Pokrzywdzonym jest 24 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica.

Groźby
W dniu 6 lutego 39 letni mieszkaniec gminy Łuków groził pozbawieniem życia dla swojej konkubiny. Pokrzywdzona,  29 letnia mieszkanka Łosic obawiając się spełnienia gróźb złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

st. asp. Tomasz Zozula

Reklama