Zaczepił o ciężarówkę

0
1

W zeszłym tygodniu łosicka policja odnotowała następujące zdarzenia:

Zdarzenie drogowe

W dniu 25 stycznia 2016 roku w miejscowości Zakrze 59 letni mieszkaniec Warszawy kierując samochodem osobowym marki Dodge podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego marki Scania nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego zjeżdżając na swój pas jezdni zaczepił tyłem pojazdu o samochód ciężarowy. Na wskutek uderzenia stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu gdzie auto dachowało. W zdarzeniu obrażeń ciała doznały dwie dziewczynki jadące Dodgem w wieku 3 i 6 lat. Kierujący byli trzeźwi. Policjanci badają okoliczności zdarzenia.

Kradzież telefonu i pieniędzy

W dniu 27 stycznia 2016  roku w Łosicach nieznany sprawca z niezamkniętego mieszkania dokonał kradzieży telefonu komórkowego oraz pieniędzy w kwocie 230 złotych. Straty pokrzywdzony 52 letni mieszkaniec Łosic oszacował na 630 złotych.

Kradzież drzewa

W okresie od kwietnia 2015roku do 28 stycznia 2016 roku nieznany sprawca z kompleksu leśnego położonego w pobliżu wsi Horoszki Duże dokonał wyrębu i kradzieży 10 drzew sosnowych o wartości 2000 złotych na szkodę 62 letniej mieszkanki Konstantynowa.

Zatrzymano poszukiwanego

W dniu 28 stycznia 2016 roku w Łosicach policjanci Wydziału Kryminalnego w trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymali 23 letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, poszukiwanego na podstawie Zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Prudniku. Zatrzymany został doprowadzony i osadzony w Zakładzie Karnym w Siedlcach.

Fałszywe ogłoszenie

W dniu 28 stycznia 2016 roku nieznany sprawca na jednym z portali internetowych wykorzystując dane osobowe 24 letniego mieszkańca Łosic bez jego zgody, zamieścił w jego imieniu ofertę o sprzedaży sprzętu rolniczego. Pokrzywdzony złożył w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie.

st.asp. Tomasz Zozula