Śmierć w płomieniach

4
5

Dnia 03.12.2015 o godzinie 2007  Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach przyjęło zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Sarnaki przy ulicy Berka Joselewicza. 

Do działań zadysponowano 3 zastępy z JRG Łosice oraz 6 zastępów OSP.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono palący się drewniany budynek wielorodzinny kryty blachą, pożarem objęte było pierwsze piętro oraz poddasze obiektu. Z informacji uzyskanych od osób postronny wynikało, że w środku może znajdować się mężczyzna. Ratownicy prowadząc akcję gaśniczą jednocześnie przeszukiwali pomieszczenia objęte pożarem. Po kilku minutach odnaleziono poszkodowanego, ewakuowano na zewnątrz i natychmiast przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego.

Po kilkudziesięciominutowej reanimacji lekarz PRM stwierdził zgon poszkodowanego. Dalsze działania zastępów polegały na rozbiórce części dachu oraz ścian budynku, dogaszeniu pożaru oraz ponownym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń.

Straty oszacowano na kwotę około 100 tys. zł, w tym budynki na 90 tys. zł. Policja prowadzi obecnie czynności zmierzające do ustalenia przyczyny pożaru.

Informację sporządził: Dyżurny Operacyjny Powiatu mł. ogn. Marczuk Łukasz

4 KOMENTARZE

  1. Wcale tak jie bylo straz zainterwebiowala szybciutko wywarzyli okna po drodze co wpadlo w rece im lodowke szmaty a po poszkodowanego nikt nie poszedl bo nie bylo jak to stary wrak jeszcze by sie zalamal w ogniu po 30 min gaszenia przyjechala karetka po nieboszczka zweglonego bylem i widzialem. Akcja byla przeprowadzona wzorowo brawo dla osp sarnaki za szbka akcje taka jaką mogli z siebie dac ochotnicy.Wrak budynku do rozbiorki .

Comments are closed.