Kronika policyjna z zeszłego tygodnia

4
45

W zeszłym tygodniu łosicka policja interweniowała w następujących zdarzeniach:

Zatrzymano poszukiwanego
W dniu 19 października 2015 roku w miejscowości Nowa Kornica dzielnicowi KPP Łosice działając na podstawie nakazu sądowego zatrzymali poszukiwanego 41 letniego mieszkańca gminy Stara Kornica. Zatrzymany został doprowadzony i osadzony w ZK w Siedlcach.

Papierosy bez akcyzy
W dniu 20 października 2015 roku w miejscowości Wygnanki policjanci Wydziału Kryminalnego w trakcie przeszukania posesji ujawnili i zabezpieczyli blisko 150 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy. Podejrzewany w tej sprawie 48 letni mieszkaniec gminy Stara Kornica naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 24 tysiące złotych.

Kradzież pieniędzy
W dniu 21 października 2015 roku w miejscowości Stara Kornica nieznana kobieta w wieku 50-60 lat podając się za uzdrowicielkę weszła do domu 88 letniego mężczyzny po czym wykorzystując jego nieuwagę dokonała kradzieży pieniędzy w kwocie 6 tysięcy złotych.

Nietrzeźwy sprawca kolizji
W dniu 23 października 2015 roku w miejscowości Niemojki 24 letni mieszkaniec Wólki Łysowskiej kierując samochodem osobowym marki Audi A 6 nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków drogowych oraz posiadanych umiejętności w wyniku czego najechał na tył jadącego przed nim samochodu marki Audi. Uderzony pojazd zjechał na lewy pas jezdni gdzie doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Skoda. Żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń. Sprawca kolizji znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto pojazd którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC.

kolizja_Niemojki_II kolizja_Niemojki_I_1 kolizja_Niemijki_I_2

Kolizja drogowa
W dniu 23 października 2015 roku w miejscowości Ostromęczyn na trasie DK-19, 46 letnia mieszkanka gminy Platerów kierując samochodem osobowym marki Audi nie upewniła się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania w wyniku czego doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Dodge. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń, kierujący byli trzeźwi.

Wypadek paralotniarza
W dniu 25 października 2015 roku w miejscowości Sarnaki 42 letni mieszkaniec Piaseczna podczas lądowania paralotnią uległ wypadkowi. Mężczyzna był trzeźwy, posiadał uprawnienia do latania. Z obrażeniami nogi został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Łosicach. Policjaparalotnia_Sarnaki bada okoliczności zdarzenia.

asp. Tomasz Zozula KPP Łosice

4 KOMENTARZE

Comments are closed.