Ćwiczenia w ramach Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina

11
5

W okresie 2014-2020 współpraca transgraniczna między Polską, Białorusią i Ukrainą jest kontynuowana w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa (EIS) poprzez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. W ramach tego programu w dniach 18 – 19 kwietnia 2015 r. na terenach Nadleśnictwa Sarnaki odbyły się praktyczne ćwiczenia pn. „Taktyka prowadzenia działań gaśniczych z zakresu gaszenia pożarów dużych kompleksów leśnych o charakterze zdarzenia kryzysowego”.

Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochrony środowiska poprzez poprawę gotowości  jednostek straży pożarnej do prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych w obszarze przygranicznym.

W ćwiczeniach wzięły udział jednostki PSP i OSP z terenu powiatu łosickiego, kompania gaśnicza „SIEDLCE” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego, strażacy i sprzęt Komendy Grodzkiej Straży Pożarnej z Brześcia (МЧС БРЕСТСКОЕ ОБЛАСНОЕ УПРАВЛЕНИЕ), służby Nadleśnictwa Sarnaki, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Łosicach, przedstawiciele Straży Granicznej, Wojska, Policji, Szpitala Powiatowego w Łosicach oraz grupa łączności kryzysowej tworzona siłami i środkami radiooperatorów – krótkofalowców i Harcerskiego Klubu łączności ZHP w Łosicach. Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział 41 pojazdów pożarniczych oraz 10 pojazdów pomocniczych.

11 KOMENTARZE

 1. kolejne 6,5 kliszy wypstrykane na zdjęcia, które się powtarzają. Zamieście w galerii kilkanaście fajnych zdjęć – ujęć, a nie ponad 230 fotek robionych w trybie auto. Przy 23 fotce wyłączyłem przeglądanie galerii. Nie ilość – a jakości więcej!!!! Pozdrawiam!

   • Też masz aparat i Miałeś! nawet studio (które szybko padło) , a żal Ci du.pe ściska? Nie ośmieszaj się. Każdy wie kto piszę komentarze o zdjęciach. Robi się to już nudne.

 2. Czy nasi Policjanci też uczestniczą w tego typu manewrach? Czy ktoś dba o kondycje naszych funkcjonariuszy?

 3. Co ma ilość zdjęć do tych ćwiczeń .
  Naprawdę nikogo nie interesuje przy którym zdjęciu przestałeś oglądać.
  Mam pytanie, piszecie o zabezpieczeniu łączności przez łosickich harcerzy z klubu łączności a ten klub to istnieje i gdzie można uzyskać informacje na jego temat . Czy to jest ten sam klub co był kiedyś , który mieścił sie w LOK-u. poproszę o jakieś namiary na niego.

  • Szersze informacje na temat klubu łączności można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Łosicach, pokój nr 34, I piętro

 4. Jesteś jeszcze młody ,,Fotogosk”i nie znasz historii łosickich fotografów , mam na myśli lata 80-te i dalsze.
  ps. Pamiętam jeszcze pracownię p. Maliszewskiego…

Comments are closed.