Kto czeka na zielone światło?

8
5

Do naszej redakcji wpłynęła jakiś czas temu prośba o interwencję w sprawie jedynej w Łosicach sygnalizacji świetlnej. Zdaniem naszego czytelnika częstotliwość zmiany świateł jest niedostosowana do potrzeb i warunków panujących na drodze.

W informacji jaką dostaliśmy podkreślano, że czas oczekiwania pieszego na zielone światło jest bardzo długi co z kolei przyczynia się do łamania zasad ruchu drogowego przez przechodniów, którzy nie czekając na zapalenie się zielonego światła, pokonują przejście w momencie sygnalizowanego braku możliwości wkraczania na jezdnię.

Przejście z sygnalizacją świetlną znajduje się w bliskiej okolicy szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkola. Nasz czytelnik zwracał uwagę na fakt łamania przepisów przez przechodniów, którzy tym samym dają zły przykład przedszkolakom i uczniom. Takie zachowania uczą barku szacunku do ogólnie przyjętych zasad i norm prawnych.

Na naszej stronie zawiesiliśmy ankietę w której zapytaliśmy Was o to czy sygnalizacja świetlna na ul. Bialskiej dobrze spełnia swoją rolę? Aż 42% ankietowanych stwierdziła, że sygnalizacja w tym miejscu jest zbędna, a 32% określiła częstotliwość zmiany świateł za nieadekwatną do potrzeb. Jedynie 22% respondentów oceniło dobrze pracę sygnalizacji świetlnej.

Powiadomiliśmy o tym problemie Burmistrza Mariusza Kucewicza, który w rozmowie z nami zachęcał do składania pisemnych wniosków/propozycji obywatelskich w biurze burmistrza, bowiem takie sygnały od społeczeństwa są bardzo ważne. Burmistrz obiecał, że kompetentni w tym zakresie pracownicy przyjrzą się problemowi.

.

.

ankieta

8 KOMENTARZE

 1. Mieszkańcy osiedla Sienkiewicza od lat czekają na światło, takie zwykłe nie zielone nie czerwone. Czy ktoś postawi 2-3 latarnie pośród 10 bloków żeby chociaż można było zobaczyć chodnik. Osiedle 40 lat temu zbudowane a latarni brak.

  • To może warto zgłosić taką potrzebę do zarządu spółdzielni? Nie wyobrażam sobie, że gmina finansuje spółdzielni latarnie. U mnie na podwórku też ciemno i burmistrza o latarnie nie proszę ; ) Pozdrawiam

   • A czy ja skierowałem pytanie do burmistrza . Nie broń tak Mariusza, chyba sam potrafi się obronić. Trochę wstyd żeby baba chłopa broniła.

    • 🙂 Ozi, źle mnie odebrałeś. Moja krytyka (nie tylko pod tym postem) odnosi się do postawy “źle mi, niech KTOŚ coś ZROBI aby Mi było lepiej”.

     Jestem zwolenniczką “społeczeństwa obywatelskiego” (w rozumieniu mnij więcej takim: Społeczeństwo obywatelskie to rodzaj społeczeństwa demokratycznego, w którym obywatele świadomie uczestniczą w życiu publicznym, są aktywni i odpowiedzialni oraz posiadają zdolność samoorganizacji.)
     Marzy mi się abyśmy do takiej postawy jak najszybciej dojrzeli i dlatego też staram się na to zwracać uwagę w swoich wypowiedziach. Jak widać, nie zawsze dobrze mi to wychodzi, skoro odbiór jest zgoła odmienny od zamierzonego ; ) Pozdrawiam.

 2. Proszę spojrzeć na problem od strony kierowców; im błyskawiczna zmiana świateł nie ułatwi życia

 3. Widziałem kilkakrotnie jak uczniowie pobliskiej szkoły wciskali przycisk zielonego światła dla pieszych nie mając zamiaru przechodzić na drugą stronę i mieli frajdę że zatrzymali ruch kołowy przed pustym przejściem

 4. niech burmistsz postawi sygnalizacje śfietlnoł na skrzyrzowaniu ul koło użędu miasta z ulico narutowicza

Comments are closed.