Dobra passa lekkoatletów trwa!

1
6

Pierwsza wiosenna część sezonu lekkoatletycznego zakończyła się wieloma sukcesami młodych, zdolnych zawodników z naszej miejscowości. Okres wakacyjny to krótki odpoczynek w lipcu (dwa treningi w tygodniu) oraz bardzo intensywne przygotowania w sierpniu.

Dziesięciodniowe zgrupowanie w Lidzbarku dla zawodników biegających oraz w Białej Podlaskiej dla skoczków zostało poprzedzone dwutygodniowym przygotowaniem – trzy lub cztery treningi w tygodniu. Sam obóz bardzo intensywny. Pobudka 7 rano i dwu kilometrowy rozruch zakończony gimnastyką, następnie śniadanie i pierwszy intensywny trening, obiad, chwila odpoczynku i drugie jeszcze bardziej intensywne zajęcia, zaś wieczorem odpoczynek i czas na relaks. W wakacyjnym zgrupowaniu uczestniczyło 18 osób będących zawodnikami PUKS „JEDYNKA” Łosice. Cały trud i wysiłek zawodników oraz kadry szkoleniowej poświęcony jednemu celowi – jak najlepszym wynikom wrześniowych zawodów. Młodych zawodników czeka ciekawe i trudne zadanie. Na początek Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów w Białej Podlaskiej, Finał Wojewódzkiej Ligi Młodzików w Zamościu, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Zamościu, Międzynarodowe Zawody Szkół Gimnazjalnych w Siedlcach oraz Mistrzostwa Polski Młodzików – Mały Memoriał J. Kusocińskiego w Zielonej Górze.

Ciężki obóz i bardzo krótki okres odpoczynku oraz starty na nietypowych dla młodzików dystansach sprawiły, iż trenerzy nie byli do końca pewni formy zawodników. Rywalizacja ze starszymi, niekiedy aż o pięć lat rywalkami i nieprzewidywalna pogoda stanowiły dodatkowe utrudnienie. Mimo wszystko występ na Akademickich Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się w Białej Podlaskiej w terminie 27 i 28 września należy uznać za udany. Dwa brązowe medale Klaudii Chromińskiej w skoku wzwyż oraz Adriana Karwowskiego w skoku w dal (6,13m) to największe sukcesy naszych zawodników. Pozostali zawodnicy spisali się równie dobrze: czwarte miejsce Patrycji Szewczuk w skoku w dal (5,15 – obecnie ósmy wynik w Polsce) i sztafety 4x400m, w której biegała Joanna Panasiuk,  piąte miejsce Wiktorii Łukasiewicz w skoku w dal (5,05 – obecnie 12 miejsce w Polsce) oraz sztafety 4×100 m (Norwa Patrycja, Szewczuk Patrycja, Jaroszewicz Elżbieta, Demianiuk Roksana – 53,49). Bardzo dobre występy zanotowali również: Elżbieta Jaroszewicz szósta w finale 100m – 13,41 i 8 w biegu na 200m – 27,77 oraz z nowymi rekordami życiowymi Bartosz Leszczuk w skoku w dal (5,78), Marta Horoszko w biegu na 400m (63,30), Zuzanna Panasiuk w biegu na 200m (28,53). Skład reprezentacji z naszego miasta uzupełniali: Obzejta Patrycja (400m), Januszewicz Monika (skok w dal i skok o tyczce), Tarkowska Kaja (200m), Głuchowska Agnieszka (200m).

Niespełna tydzień później (7 września) łosickich zawodników czekał daleki wyjazd do Zamościa na VII Otwarty Mityng Kwalifikacyjny LOZLA  oraz Finałowy rzut Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Jednocześnie był to ostatni sprawdzian formy przed makroregionem młodzików, który również odbędzie się w Zamościu w sobotę 13 września 2014 r.

Łosiccy lekkoatleci startowali ze zmiennym szczęściem. Najlepiej zaprezentowała się Patrycja Szewczuk wygrywając konkurs skoku w dal z wynikiem 5,09 i tym samym potwierdzając aspiracje do wygrania przyszłotygodniowych zawodów. Tuż za nią konkurs zakończyła o rok młodsza Wiktoria Łukasiewicz i Kinga Sajna. Dobry występ zanotowała również biegająca po raz pierwszy 300m przez płotki Zuzanna Panasiuk (49,41) oraz Patrycja Obzejta – 300m (45,95) oraz z nowymi rekordami życiowymi Marta Horoszko – 600m (1,45.17), Klaudia Chromińska – skok wzwyż (145). Finałowy bieg na 100m w kategorii kobiet wygrała zaś Elżbieta Jaroszewicz (13,38) a drugie miejsce zajęła sztafeta 4x100m kobiet – 53,69 (Panasiuk Zuzanna, Szewczuk Patrycja, Łukasiewicz Wiktoria, Roksana Demianiuk).

Starty łosickiej młodzieży były możliwe dzięki zaangażowaniu rodziców, wsparciu finansowemu Urzędu Miasta i Gminy Łosice oraz rozwijającej się współpracy naszego Klubu z Klubem Uczelnianym AZS UMCS Lublin, Łosickim Domem Kultury oraz miejscowymi przedsiębiorcami: Firmie ROLPOL Jerzy Tarasiuk oraz Krzysztofowi Rumikowi – sponsorom sprzętu sportowego.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuje za wsparcie oraz zachęca do dalszego śledzenia osiągnięć sportowych młodych łosickich lekkoatletów. Jednocześnie przypominamy, iż zajęcia z lekkiej atletyki są skierowane nie tylko dla uczniów ZS Nr 1 w Łosicach. Uczestniczą w nich również uczniowie z innych szkół a wszystkich chętnych, przede wszystkim  ze szkół podstawowych i gimnazjalnych zachęcamy do podjęcia współpracy z klubem PUKS „JEDYNKA” Łosice.

Tekst i Foto: Michał Woliński

Reklama

1 KOMENTARZ

  1. Świetnie ze nasze dziewczyny tak godnie reprezentują Łosice, ale jedna z nich ( z pierwszego zdjęcia ) to mogłaby zostać też Miss albo fotomodelką….

Comments are closed.