2 mln zł na drogę w gminie Platerów

1
601

Ponad 2 mln zł dofinansowania trafi do powiatu z budżetu województwa mazowieckiego. Pieniądze pozwolą na modernizację blisko 3,5 km dróg w gminie Platerów. W ramach inwestycji położona zostanie nowa nawierzchnia oraz chodnik, a drogi odzyskają dawną funkcjonalność.

W powiecie łosickim na blisko 370 km dróg ponad połowa wymaga gruntownego remontu. Pozyskane fundusze pozwolą na pokrycie 60 procent kosztów zaplanowanej inwestycji. – Dziękujemy zarządowi województwa za pozytywne zaopiniowanie naszego wniosku, a przede wszystkim marszałek Ewie Orzełowskiej, która zawsze wspiera działania podejmowane na tym terenie i doskonale rozumie potrzeby mieszkańców powiatu – cieszy się wicestarosta Michał Michaluk.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, województwo od lat prowadzi politykę opartą na zasadach subsydiarności, pomocniczości i zrównoważonego rozwoju. – Chcemy w ten sposób pomóc samorządom w realizacji inwestycji, których same, z uwagi na swoje możliwości finansowe nie byłyby w stanie sfinalizować. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa infrastruktury drogowej, szkół, przedszkoli czy obiektów sportowych to projekty bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców, ale niestety są bardzo kosztowne. Żeby powstały nie wystarczą dobre chęci. Potrzebne są pieniądze, a budżety miast, gmin czy powiatów nie są z gumy. Dlatego pomagamy.

Zaplanowana w gminie Platerów modernizacja obejmie ponad kilometrowy odcinek drogi Czuchów-Platerów  w ciągu ul. Dubianka. Tutaj zaplanowano położenie nowej nawierzchni, wykonanie wjazdów na posesje, chodnika dla pieszych oraz odtworzenie rowów.

Drugą drogą przeznaczoną do modernizacji jest odcinek DK 19-Platerów-Mężenin (od skrzyżowania w Kisielewie). Pracami objęte zostanie 2,3 km jezdni, co pozwoli na położenie nowej nawierzchni, odtworzone rowów oraz utwardzenie poboczy. Całkowita wartość zadania opiewa na 3 366 123 zł

Wicestarosta zapewnia, że to nie koniec inwestycji i być może nie koniec pozyskanych funduszy zewnętrznych na rozwój powiatu – Czekamy jeszcze na rozstrzygnięcia odnośnie pozostałych złożonych wniosków na dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych . Zapewniam też, że jak tylko pojawią się kolejne nabory, będziemy oczywiście aplikować, by pozyskiwać dodatkowe pieniądze dla powiatu – deklaruje Michał Michaluk.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów do artykułu

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.