19-latka z przyjaciółmi dokonała obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy

1
988

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 66-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Kierując samochodem miał poważne problemy z jego opanowaniem. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Komendant Powiatowy Policji w Łosicach, insp. Dariusz Borkowski, kieruje słowa uznania i podziękowania za obywatelską postawę młodych ludzi, dzięki którym być może uniknięto kolejnej tragedii na drodze.

Reklama

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w miniony piątek. Z relacji świadków, którzy jadąc samochodem widzieli przemieszczający się samochód m-ki Ford, wynika, że kierujący nim mężczyzna jadąc przez miejscowość Stara Kornica miał poważne problemy z utrzymaniem toru jazdy. Samochód, którym się poruszał, miał uszkodzony reflektor, zarysowany bok i nie posiadał bocznych lusterek. 19-letnia kobieta relacjonująca zdarzenie wraz z współpasażerami, mówi, że gdy zauważyli, że kierujący Ford zatrzymał się na stacji paliw podjęli decyzję o uniemożliwieniu mu dalszej jazdy i powiadomieniu Policji.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łosicach, po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast na miejsce skierował patrol. Podczas przeprowadzania badania na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, iż kierujący pojazdem, 66-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego jest w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wskazało ponad 2,3 promila. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Nietrzeźwi kierujący nadal stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na kontynuowanie jazdy są niezbędne aby eliminować tego typu zagrożenia.

Komendant Powiatowy Policji w Łosicach, insp. Dariusz Borkowski, kieruje słowa uznania i podziękowania za obywatelską postawę młodych ludzi, którzy być może zapobiegli kolejnej tragedii na drodze.

Autor: mł. asp. Nina Zaniewicz

Reklama
Poprzedni artykułZ promilami za kółkiem
Następny artykułPowiedz co myślisz o Łosickim Domu kultury

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.