MITING LEKKOATLETYCZNY Olimpiad Specjalnych na okręg mazowiecki w biegach przełajowych

8
3

9 października odbył się w Łosicach MITING LEKKOATLETYCZNY Olimpiad Specjalnych na okręg mazowiecki w biegach przełajowych.  Olimpiada została zorganizowana przy współpracy Sekcji Olimpiad Specjalnych „Dystans” w Łosicach, Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Łosicach, oraz Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska.

Olimpiada zaczęła się uroczystym otwarciem, które poprowadziła Iwona Wysokińska. Po wprowadzeniu na płytę boiska flagi Olimpiad Specjalnych przez uczestniczki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej w Bydgoszczy, Ewa Sidun – bramkarka piłki nożnej, zwodniczka z sekcji „DYSTANS” z OSzW Łosice złożyła uroczystą przysięgę w imieniu wszystkich startujących zawodników.

Gośćmi honorowymi Mitingu byli:  Sylwia Osipiuk – Zastepca Dyrektora Delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie, Wanda Frączek –  przewodnicząca Komisji Oświaty, Dyrektor ZPOW w Łosicach – Mirosław Korzycki, Wicerektor ZPOW w Łosicach – Artur Górniak, Kierownik Internatu i Bursy Szkolnej – Krzystof Chwedorczuk, oraz Edyta Adamus – członek Zarządu Olimpiad Specjalnych Mazowieckie.

Wanda Frączek dokonała oficjalnego otwarcia Olimpiady. Zmagania sportowe prowadził Artur Górniak, natomiast kierownikiem zawodów i sędzią mety był Sławomir Karbowiak.

Na otwarciu Olimpiady nie mogło zabraknąć części artstycznej, którą przygotowała młodzież z zespółu „HITY” działającego przy Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Łosicach pod kierunkiem pani Teresy Zalewskiej.

Kolejną częścią oficjalnego otwarcia były profesjonalne pokazy sztuk walki poprowadzone przez Mateusza Stasiuka i Artura Iwaniuka oraz ich podopiecznych z MMA Okniński Team Łosice.

Po emocjonujących pokazach młodzież przystąpiła do zawodów w biegu przełajowym. Jak podkreślają organizatorzy w zawodach tych wygrywają wszyscy zawodnicy, ich wyniki czasowe schodzą na drugi plan, najważniejsza jest idea zawodów. Impreza ta ma na celu podniesienie samooceny startujących, pokazanie ich możliwości i drogi rozwoju, w trakcie zawodów młodzież integruje się i zawiera nowe znajomości.

W zawodach wystartowali uczniowie z pięciu klubów:

  1. ELEKTORALNA z Warszawy,
  2. IGNASIE z Ignacowa,
  3. SOKÓŁ z Grójca,
  4. SZAROTKA z Opactwa,
  5. DYSTANS z Łosic.

Olimpiada zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Wszystkim startującym gratulujemy determinacji w przygotowaniu się do zawodów, zapału i wytrwałości a także doskonałych wyników.

 [nggallery id=55]

najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
G
Gość
G

SUPER FOTKI 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

to jest fajne jak ktos karzemu da komentarz : super fotki 🙂 a fotki rzenada !

internautka
Gość
internautka

Naprawdę aż miło oglądać, jedyna szkoła w której coś sie dzieje- tętni życiem. Podziwiam dyrekcje, wychowawców a przede całej młodzież biorąca w niej udział.

art
Gość
art

Byłoby fajnie, gdyby portal wyprzedał wydarzenia – tj. informował o tym co będzie. Relacje są coraz lepsze.
pozdrawiam

sportowiec
Gość
sportowiec

A najważniejsza radość tych dzieciaków !!! Gratulacje wszystkim, którzy im tą radość dają !!!

kędi
Gość
kędi

słaba impreza

a
Gość
a

Sam jesteś słaby

pifpaf
Gość
pifpaf

okniński- Śmiech na sali