10 tys. maseczek trafi do mieszkańców miasta i gminy

0
222

Ponad 10 tys. maseczek trafiło do miasta w ramach akcji Maseczki dla Polski. Dystrybucja rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Strażacy oraz wolontariusze dostarczą mieszkańcom maseczki do skrzynek pocztowych. 

Miasto i Gmina Łosice dołączyło do grona partnerów akcji Maseczki dla Polski. Konsultantem medycznym akcji jest neurochirurg, dr. Łukasz Grabarczyk, który podkreśla, że dostarczone maseczki są wielokrotnego użytku, zatem będzie można z nich bezpiecznie i długo korzystać, przestrzegając zasad zawartych w dołączonej instrukcji.

Transport z maseczkami dotarł 23 kwietnia do Sokołowa Podlaskiego, skąd odebrał je burmistrz Mariusz Kucewicz. W przekazaniu brali udział samorządowcy z Łosic, Sokołowa Podlaskiego, Przasnysza, Siedlec. Do mieszkańców tych miast i gmin trafi w sumie 150 tys. maseczek. Zgodnie z zaleceniami maseczki, muszą być poddane trzydniowej kwarantannie, dlatego też pierwsze maseczki ochronne trafią do mieszkańców Łosic i okolic, w poniedziałek, 27 kwietnia.

– Dystrybucja  maseczek, ze względu na konieczną 3-dniową kwarantannę ruszy w najbliższy poniedziałek. Będzie to duże przedsięwzięcie, ale postaramy się zrobić to możliwie jak najszybciej. Liczba maseczek została przygotowana na podstawie deklaracji opłat za śmieci – wyjaśnił burmistrz Mariusz Kucewicz. Burmistrz podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji akcji, w szczególności firmie Wipasz S.A. – głównemu sponsorowi akcji charytatywnej Maseczki dla Polski

Przypominamy, że mieszkańcy miasta i powiatu zaangażowali się również w akcję szycia maseczek i wykonywania przyłbic ochronnych. Wiele z nich trafiło już do szpitali, sklepów, przychodni oraz do mieszkańców. Należy też pamiętać o obowiązku posiadania skrzynki pocztowej, to do niej będą wkładane dystrybuowane maseczki.